Forumowe patio dla każdego, zapraszamy!
Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej? - Wersja do druku

+- Forumowe patio dla każdego, zapraszamy! (http://accreoekiden.pl)
+-- Dział: Skupieni na życiu (/Forum-Skupieni-na-%C5%BCyciu)
+--- Dział: Każdy jakieś problemy ma (/Forum-Ka%C5%BCdy-jakie%C5%9B-problemy-ma)
+--- Wątek: Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej? (/Thread-Jak-z%C5%82o%C5%BCy%C4%87-odwo%C5%82anie-od-decyzji-podatkowej)Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej? - FXaGirl - 11-28-2017 10:31 AM

Dzień dobry. Otrzymałam własnie z urzędu skarbowego decyzję podatkową, z którą się nie zgadzam. Chciałabym złożyć odwołanie od niej. Jak to mogę zrobic i gdzie mogę się odwołać?


Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej? - Troglodytka - 11-28-2017 01:09 PM

Jeśli nie zgadzasz się z tą decyzją i w dodatku uważasz, ze narusza ona obowiązujące przepisy, to jest duża szansa, że odwołanie od decyzji podatkowej zostanie rozpatrzone po Twojej myśli. Takie odwołanie możesz złożyc do organu podatkowego II instancji. Więcej informacji o tym, jak to zrobić, znajdziesz pod adresem internetowym http://podatkiwspolce.pl/odwolanie-od-decyzji-podatkowej/. Warto zwrócic uwagę, iż odwołanie należy złozyć za pośrednictwem organu, który wydał decyzję w I instancji.


Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej? - FXaGirl - 11-28-2017 01:36 PM

Nie wiedziałam, że tak wygląda procedura złozenia tego odwołania. Dlaczego musi być ono złożone za pośrednictwem urzędu, który wydał niekorzystną dla mnie decyzję?


Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej? - Troglodytka - 11-28-2017 02:45 PM

Taka jest procedura. Sądzę, że umożliwia ona I instancji zmianę swojej decyzji. Organ podatkowy I instancji może jeszcze raz sprawdzić akta Twojej sprawy i dowiedziec się, czy nie popełnił błędu.


Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej? - FXaGirl - 11-28-2017 05:42 PM

Aha, a co w ogóle należy napisac w odwołaniu? Czy o pomoc w sporządzeniu pisma warto poprosic prawnika?


Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej? - Troglodytka - 11-28-2017 06:45 PM

Możesz o pomoc zwrócić się do prawnika lub skorzystać z informacji udostępnionych przez podatkiwspolce.pl. Jest tam mowa nie tylko o tym, co powinno zawierać pismo odwoławcze, ale również jakie mozliwości ma organ odwoławczy, do którego trafi Twoje pismo. Na tej witrynie internetowej znajdziesz ponadto inne wazne porady z dziedziny podatków w firmie. Ja często tam zaglądam, żeby mieć większe rozeznanie w temacie podatków.


Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej? - FXaGirl - 11-28-2017 08:01 PM

Dziękuję za link. Juz mniej więcej wiem, jak powinno wyglądac moje odwołanie i czego mogę spodziewać się po złożeniu go do organu podatkowego II instancji. Liczę, że odwołanie będzie rozpatrzone pomyślnie dla mnie. Myślę, że w przyszłości też będę co jakiś czas zaglądać na poleconą przez Ciebie witrynę, żeby dowiedziec się czegoś ciekawego o podatkach.