Forumowe patio dla każdego, zapraszamy!
Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - Wersja do druku

+- Forumowe patio dla każdego, zapraszamy! (http://accreoekiden.pl)
+-- Dział: Skupieni na życiu (/Forum-Skupieni-na-%C5%BCyciu)
+--- Dział: My się pracy nie boimy (/Forum-My-si%C4%99-pracy-nie-boimy)
+--- Wątek: Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? (/Thread-Ile-zarobi-opiekunka-starszej-osoby-w-Niemczech)

Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - księżycówka890 - 08-17-2017 05:52 AM

Czy ktoś z was się orientuje, ile może zarobić opiekunka starszej osoby w Niemczech? Kilka lat opiekowałam sie moją babcią, więc praktyczne doswiadczenie mam, a w tej chwili nie mam dobrej pracy i pomyślałam o wyjezdzie. Czy warto szukać takiej pracy?

Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - Pendulum - 08-17-2017 08:27 AM

Jak nie boisz się wysiłku i dyspozycyjności 24h na dobę to spoko, możesz jechać. Musisz tylko mówić po niemiecku, bo bez tego takiej pracy nie znajdziesz.

Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - księżycówka890 - 08-17-2017 09:14 AM

Troszke mówie, bo uczyłam się w szkole. Myślę, że szybko sobie przypomnę.

Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - Troglodytka - 08-17-2017 09:44 AM

Nie wiem czy to wystarczy. Po prostu musisz znać niemiecki w stopniu komunikatywnym, tak by bez problemu porozumiewac się z osobą, którą będziesz się na co dzien opiekowała. Co do zarobków i konkretnych wymagań, to na tej stronie laxocare.pl/oferty-pracy/opieka-pani-munchen/ masz przykładowe ogłoszenie o prace. Masz podane minimalny zarobek i charakterystykę osoby, którą masz się opiekować. Masz też opisane, czego wymaga rodzina i czas przez jaki masz się nią zajmować. Wszystko legalnie, przez firmę, która opiekuje się starszymi osobami.

Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - księżycówka890 - 08-17-2017 11:17 AM

To są zarobki netto?

Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - Troglodytka - 08-17-2017 12:49 PM

średnio na rękę zarabia się 1000-1500 euro plus dodatki typu premia wakacyjna, dużo zależy od miejsca pracy, wieku i schorzeń osoby, którą trzeba się opiekować, ale też od Twojego doświadczenia i umiejętności. Pracując dla LAXO Care z czasem wyrobisz sobie markę i możesz liczyć na lepsze oferty pracy. Najtrudniej jest zawsze na początku, ale z czasem człowiek nabiera doświadczenia.

Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - Welonka - 08-17-2017 03:48 PM

Ja przez półtora roku opiekowałam się starszą panią. Bardzo się z nią zżyłam i nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek zdecyduję się na taką pracę. Jak zmarła, czułam sie tak jak by zmarła moja babcia lub ciocia. To takiej pracy trzeba miec twarda psychike i żelazne zdrowie

Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - grudniowa - 08-17-2017 05:08 PM

Ucz się niemieckiego i przyjeżdzaj, pracy jest pełno.

Ile zarobi opiekunka starszej osoby w Niemczech? - księżycówka890 - 08-17-2017 06:43 PM

Zapisałam się na kurs językowy, żeby przypomnieć sobie język, za pół roku planuję wyjazd. Dzięki wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi.