Forumowe patio dla każdego, zapraszamy!
jak zostać coachem? - Wersja do druku

+- Forumowe patio dla każdego, zapraszamy! (http://accreoekiden.pl)
+-- Dział: Nasze otoczenie (/Forum-Nasze-otoczenie)
+--- Dział: Zainteresowania nas odstresowują (/Forum-Zainteresowania-nas-odstresowuj%C4%85)
+--- Wątek: jak zostać coachem? (/Thread-jak-zosta%C4%87-coachem)

jak zostać coachem? - RemigiuszStankiewicz - 09-06-2016 03:18 PM

hej, kończę studia i myślę o rozpoczęciu własnej działalności Smile chodzi mi mianowicie o szkolenia. Chciałbym zatem zapytać, być może kolegów po fachu lub osoby, które miały styczność z tym zawodem jak zacząć, gdzie szukać wsparcia i na czym w ogóle to polega tzn. jakich umiejętności potrzebuję, by zacząć to robić? Jestem bardzo nastawiony na to by to robić Smile

jak zostać coachem? - Troglodytka - 09-06-2016 05:19 PM

hej, ambitnie Smile coach to przyszłościowy zawód ale wymagający sporo umiejętności i doświadczenia więc jeśli dopiero się za to zabierasz to może być ciężko, ale od tego właśnie jest coaching żeby wierzyć w siebie Smile a zatem na pewno warto skorzystać ze szkoleń na coacha. Jeśli dodatkowo kończyłeś np. studia ekonomiczne, to tym lepiej, bo taka wiedza biznesowa jest niezbędna.

jak zostać coachem? - Mark-3 - 09-06-2016 06:05 PM

jeśli chciałbyś wiedzieć więcej na ten temat to polecam zajrzeć na stronę ICF czyli International Coach Federation bo to jest największa organizacja zrzeszająca coachów z całego kraju. Tam wszystko masz ładnie wyjaśnione i możesz dowiedzieć się na czym to polega. Być może tam znajdziesz też kursy dla początkujących coachów.

jak zostać coachem? - KapitanClaster - 09-06-2016 06:48 PM

w takim marzeniu pomoże również samodzielna nauka, czytanie czytanie i jeszcze raz czytanie. Warto też rozejrzeć się za drugiem kierunkiem studiów, np. specjalizacja trener personalny albo biznesowy, ekonomiczne uczelnie powinny mieć to w swojej ofercie.