Forumowe patio dla każdego, zapraszamy!
Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? - Wersja do druku

+- Forumowe patio dla każdego, zapraszamy! (http://accreoekiden.pl)
+-- Dział: Skupieni na życiu (/Forum-Skupieni-na-%C5%BCyciu)
+--- Dział: Medycznie i prozdrowotnie (/Forum-Medycznie-i-prozdrowotnie)
+--- Wątek: Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? (/Thread-Jak-powiedzie%C4%87-bliskim-o-uzale%C5%BCnieniu-od-alkoholu)

Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? - KapitanClaster - 02-29-2016 01:01 PM

Jestem alkoholikiem, teraz to wiem. Przez dłuższy czas się z tym ukrywałem i doszedłem już do perfekcji ukrywaniu mojego stanu. Przed bliskimi nie musiałem nawet zbytnio udawać bo mieszkam i pracuję za granicą a żonie i dzieciom przesyłam pieniądze. Rzadko się z nimi widywałem. Teraz na stałe zjechałem do polski i jest źle. Żona coś podejrzewa a ja chcę skończyć z alkoholem. potrzebuję jej wsparcia, jak z nią porozmawiać?

Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? - PannaDżejsika - 02-29-2016 01:49 PM

Najlepiej byłoby gdybyś szczerze powiedział o co chodzi i od razu zaznaczył, że wiesz że masz problem i chcesz z nim walczyć, że liczysz a jej pomoc. Jesli kobieta cię kocha to na pewno będzie ciebie wspierać.

Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? - staryKocur44 - 02-29-2016 02:25 PM

Musisz pamiętać, że alkoholizm to choroba, którą trzeba leczyć. Dobrze, że chcesz podjąć to wyzwanie zanim zaczną się prawdziwe prolemy rodzinne. Ja nie miałem tyle odwagi i szczerości względem moich bliskich i zostałem skierowany na przymusowe leczenie alkoholizmu. Nigdy w życiu sie bardziej nie wstydziłem samego siebie. Porozmawiaj szczerze i otwarcie z żoną.

Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? - KapitanClaster - 02-29-2016 04:25 PM

Chcialbym, ale obecnie nie mam pracy, obawiam sie że jak jeszcze powiem jej o alkoholizmie to ode mnie odejdzie i zabierze dzieci. jest mi cięzko, chciałbym się leczyć, ale wiem że sam nie dam sobie z tym rady, a obawa że ona mogłaby odejść wzmacnia tylko chęć sięgnięcia po alkohol.

Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? - Welonka - 02-29-2016 06:46 PM

Nie możesz czekać, przeciez ona i dzieci się kiedyś zorientuja jaki masz problem. Może kiedy powiedz żonie i wspólnie pójdziecie na terapię do dobrego ośrodka, chociaż twoje dzieci się o niczym nie dowiedzą i będziesz mógł normalnie funkcjonować.

Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? - KapitanClaster - 02-29-2016 08:05 PM

Pomyślałem, że może zamiast mówić o tym żonie i przelewac na nią moje problemy zapisałbym się na terpiaę, nie wiem indywidualną, grupową... Zaczął się leczyć, jeszcze zanim ona się dowie. mam motywację, ale słabą wolę. ktoś musi mnie prowadzić. Bardzo potrzebuję dobrego ośrodka w Poznaniu. Może być prywatny, ktoś coś?

Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? - staryKocur44 - 02-29-2016 10:39 PM

Dobrze że myślisz o prywatnym ośrodku, ja zacząłem od tych państwowych i ubolewam nad tym do teraz. Nikt się nami nie interesował.. W poznaniu dobry jest prywatny ośrodek leczenia uzależnień i współuzależnienia AGNUS. Mają swoją infolinię czynną 24 h także możesz się z nimi skontaktować i dowiedzieć jak wyglądałoby to bliżej.

Jak powiedzieć bliskim o uzależnieniu od alkoholu? - KapitanClaster - 02-29-2016 11:45 PM

Dzięki ci bardzo. Potrzebuję naprawdę dobrej pomocy żeby się z tym uporać. Nie chcę być postrzegany źle przez moje dzieci. Wiecie jak to jest z dala od domu, cżłowiek się moralnie zapuszcza, teraz wiem jakie są tego skutki... Jeszcze raz dzięki na pewno się skontaktuje z nimi. Trzeba walczyć Smile