Forumowe patio dla każdego, zapraszamy!

Pełna wersja: Dobry materiał budowlany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przymierzam się powoli do zamknięta budowy domu w stanie surowym. Do tego będzie mi potrzebne wykończenie dachu i kupno materiału. Zaplanowałem, że będzie to blacha, którą poleca mi wiele osób. Zdaje sobie sprawę, że dachówka jest może i bardziej estetyczna, ale zależy mi na oszczędnościach. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?
Jedno jest pewne, że jeśli decydujesz się na blachę to już na samym początku jesteś szczęśliwcem. Zaoszczędziłeś sporo gotówki. Krócej zajmie ci także samo wykonanie ułożenia, pod warunkiem, że masz do tego zadania dobrą ekipę.
Dobra ekipa budowlana to dzisiaj skarb. Akurat w tym temacie jestem na bieżąco, dopiero co zakończyła budowę domu. Jeśli ktoś wybiera ludzi do budowy domu, to warto się sugerować tylko i wyłącznie poleceniami. A wracając do dachów to blach jest spoko, można ją kłaść szybko i bez przestojów. Co do tego na co zwrócić uwagę to akurat nie pomogę, bo sam zakup wykonywali pracownicy firmy budowlanej, ja tylko wybrałam kolor i wzór.
Przy każdym zakupie trzeba skupić się przede wszystkim na jakości danego produktu. Nie może się na nim znaleźć nawet najmniejsza skaza, bo to znak, że w pozostałych częściach materiału, też takie się mogą znaleźć. Co za tym idzie, może być problem w dalszym użytkowaniu takiego produktu. Od przeciekania zaczynając po szybsze zużycie materiału na koniec.
Ja niestety tak miałam. Kupiłam materiał okazyjnie od jednego z sąsiadów, który chciał kiedyś budować halę, ale w końcu zrezygnował i został mu materiał. Ja go niestety wykorzystałam i żałowałam, że dałam się namówić na jego zakup.
Decydują się zbudować dach z blachy w kształcie trapezu trzeba zawsze żadąć certyfikatów jakości przy zakupie materiału. Dzięki temu można uniknąć nieporozumień już w czasie użytkowania. Teraz większość firm podnosi swoją wiarygodność dołączając takie materiały do swoich produktów. Fajne produkty w tej kwestii ma firma Dachstal, z której korzystałem.
Przekierowanie