Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tryb drzewa | Tryb normalny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sklep internetowy a ochrona danych osobowych.

08-29-2016, 09:55 AM
Hejka. Prowadzę całkiem spory sklep internetowy z ciuchami i ostatnio podczas rozmowy z naszym prawnikiem weszliśmy na temat ochrony danych osobowych. Nie do końca wiem jak to działa ale słyszałam że trzeba powołać jakąś specjalną osobę która się tym zajmuje. Wie ktoś coś na ten temat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-29-2016, 12:14 PM
Masz rację. Jeżeli twoja firma przetwarza dane osobowe to konieczna jest odpowiednia kontrola tych informacji. Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowego pracownika to zostaje szkolenie albo to - abi-szczecin.pl/outsourcing-abi.html . Zlecasz zewnętrznej firmie ochronę danych i ty się już niczym nie martwisz.
08-29-2016, 12:25 PM
Ogólnie to ta ustawa weszła w życie bardzo dawno temu. Nikt nigdy do tego uwagi nie przykładał no chyba że faktycznie macie tyle tych danych że ciężko się w tym połapać. W takim wypadku jak najbardziej można polecić firmę z linku wyżej.
08-29-2016, 03:08 PM
No ale jeżeli ktoś nie ma powołanej osoby to może spodziewać się jakiejś kontroli i ewentualnych nieprzyjemności? Nie bardzo jestem w temacie bo ochrona danych osobowych jest dla mnie czymś obcym ale wolę nie obudzić się jak już będzie za późno Wink
08-29-2016, 04:00 PM
To jest tak że jeżeli pracodawca nie wyznaczy właściwiej osoby do tego zadania to tak jak by to spada na niego więc przy ewentualnej kontroli to on będzie się tłumaczył jak to w firmie działa. Nie ma się czego bać bo takie kontrole zdarzają się bardzo rzadko ale lepiej mieć to na uwadze Smile
08-29-2016, 04:34 PM
Najlepiej zobaczyć na stronie którą wysyłałem bo tam masz odpowiednie szkolenia więc jeżeli potrzebujesz takiej osoby to najłatwiej wysłać ją na szkolenie i tyle. Później taki pracownik ma już odpowiednią wiedzę żeby zając się ochroną danych osobowych.
08-29-2016, 06:41 PM
No to skoro tak polecacie mi tą stronę to nie zostaje mi nic innego jak jechać na to szkolenia albo faktycznie skorzystać z outsourcingu. Póki co to mam milion pytań z tym związanych bo nie wiem do czego dokładnie jest mi taka osoba potrzeba i czym się będzie zajmować. Mam nadzieję że uda im się wytłumaczyć mi to jakoś po ludzku Big Grin
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | accreoekiden.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS