Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tryb drzewa | Tryb normalny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie opony rowerowe wybrać do jazdy po mieście i gdzie najlepiej je kupić?

11-26-2017, 02:07 PM
Hej forumowicze. Na co dzień dojeżdżam do pracy rowerem i przyszedł czas na wymianę opon. Jakie opony najlepiej wybrać? Duża część drogi to asfalt ale są momenty gdzie jadę po polnej drodze. Fajnie by było też jak byście dali mi namiary na jakiś dobry sklep Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-26-2017, 04:12 PM
Chyba lepiej by było zapytać w rowerowym niż pisać tutaj na forum. Wydaje mi się że najlepiej sprawdziły by się takie opony do jazdy terenowej chyba że zmienisz całą trasę na asfalt to wtedy mogła byś kupić całkiem płaskie bez bieżnika.
11-26-2017, 05:16 PM
Koleżanka ma sporo racji. Takie gumy bez bieżnika będą dawać dobry komfort jazdy i łatwo będzie się pedałować. Jeżeli nie ma opcji że będziesz jechać cały czas po drodze to lepiej wziąć coś grubszego żeby na pierwszym lepszym kamieniu nie złapać gumy Smile
11-26-2017, 06:46 PM
Dostępne są też opony płaskie o wzmocnionej strukturze dzięki czemu wytrzymają nawet spore kamienie. Większy problem to nie opona a sama dętka. Czasem nawet delikatny nacisk może spowodować uszkodzenie mimo że opona będzie cała.
11-26-2017, 07:31 PM
Wiem gdzie kupisz dobre i tanie opony rowerowe. Jak już decydujesz się kupować przez internet to tylko na http://rowerowy-raj.pl/40-opony-rowerowe. Niezależnie na jakie opony się zdecydujesz, jaki będą miały rozmiar i szerokość to na pewno na stronie będziesz miała duży wybór.
11-26-2017, 08:03 PM
Typowo górskie są najbardziej komfortowe jeżeli chodzi o samą jazdę. Musisz się zastanowić czy wolisz mieć wygodniejszy rower czy szybciej nim jeździsz. Na twardej drodze to nie problem ale gorzej jak będziesz chciała się wybrać do lasu Tongue
11-26-2017, 10:08 PM
Sam kiedyś na próbę wrzuciłem do roweru takie opony jak są w kolarzówkach. Super się na tym jeździ ale jak tylko zjechałem z twardej nawierzchni to zaraz miałem kapcia. Wszystko zależy do czego rower ma ci służyć Smile
11-27-2017, 12:20 AM
Chyba wezmę coś takiego najbardziej uniwersalnego. Nie wiem czy po drodze nie wyjdzie jakaś wycieczka rowerowa a głupio będzie odmawiać przez złe opony. Dzięki za rady i za link do strony, na pewno skorzystam.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | accreoekiden.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS