Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tryb drzewa | Tryb normalny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak złożyć odwołanie od decyzji podatkowej?

11-28-2017, 10:31 AM
Dzień dobry. Otrzymałam własnie z urzędu skarbowego decyzję podatkową, z którą się nie zgadzam. Chciałabym złożyć odwołanie od niej. Jak to mogę zrobic i gdzie mogę się odwołać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-28-2017, 01:09 PM
Jeśli nie zgadzasz się z tą decyzją i w dodatku uważasz, ze narusza ona obowiązujące przepisy, to jest duża szansa, że odwołanie od decyzji podatkowej zostanie rozpatrzone po Twojej myśli. Takie odwołanie możesz złożyc do organu podatkowego II instancji. Więcej informacji o tym, jak to zrobić, znajdziesz pod adresem internetowym http://podatkiwspolce.pl/odwolanie-od-de...odatkowej/. Warto zwrócic uwagę, iż odwołanie należy złozyć za pośrednictwem organu, który wydał decyzję w I instancji.
11-28-2017, 01:36 PM
Nie wiedziałam, że tak wygląda procedura złozenia tego odwołania. Dlaczego musi być ono złożone za pośrednictwem urzędu, który wydał niekorzystną dla mnie decyzję?
11-28-2017, 02:45 PM
Taka jest procedura. Sądzę, że umożliwia ona I instancji zmianę swojej decyzji. Organ podatkowy I instancji może jeszcze raz sprawdzić akta Twojej sprawy i dowiedziec się, czy nie popełnił błędu.
11-28-2017, 05:42 PM
Aha, a co w ogóle należy napisac w odwołaniu? Czy o pomoc w sporządzeniu pisma warto poprosic prawnika?
11-28-2017, 06:45 PM
Możesz o pomoc zwrócić się do prawnika lub skorzystać z informacji udostępnionych przez podatkiwspolce.pl. Jest tam mowa nie tylko o tym, co powinno zawierać pismo odwoławcze, ale również jakie mozliwości ma organ odwoławczy, do którego trafi Twoje pismo. Na tej witrynie internetowej znajdziesz ponadto inne wazne porady z dziedziny podatków w firmie. Ja często tam zaglądam, żeby mieć większe rozeznanie w temacie podatków.
11-28-2017, 08:01 PM
Dziękuję za link. Juz mniej więcej wiem, jak powinno wyglądac moje odwołanie i czego mogę spodziewać się po złożeniu go do organu podatkowego II instancji. Liczę, że odwołanie będzie rozpatrzone pomyślnie dla mnie. Myślę, że w przyszłości też będę co jakiś czas zaglądać na poleconą przez Ciebie witrynę, żeby dowiedziec się czegoś ciekawego o podatkach.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | accreoekiden.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS