Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tryb drzewa | Tryb normalny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak wygląda sprzedaż spółki

05-16-2016, 03:04 PM
Dzień dobry. Jestem kobieta, która od jakiegoś czasu zaczęła się interesować rynkiem spółek. Bardzo mnie interesuje, jak wygląda proces sprzedaży albo kupna spółki. Czy wśród Państwa, którzy korzystają z forum, znajdzie się ktoś, kto miał może kiedyś do czynienia z takimi sprawami i wie dokładnie, jak wygląda proces sprzedaży firmy? Bardzo mnie te kwestie nurtują, bo może będę musiała z takiej opcji skorzystać w niedalekiej przyszłości. Także ratujcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-16-2016, 05:06 PM
Witaj. Ja właśnie całkiem niedawno takich proces sprzedaży spółki zakończyłem i powiem Ci, że samemu człowiek nie jest w stanie tego ogarnąć. Tyle dokumentów, tyle wypełniania, załatwiania, że to się w głowie nie mieści. Najlepiej będzie jednak powierzyć całą sprawę komuś, kto się na tym zna i zajmuje tym zawodowo, bo wtedy można mieć pewność, że wszystko pójdzie jak należy i żadne problemu nie będą się ciągnęły latami i miesiącami za Tobą.
05-16-2016, 06:42 PM
No to akurat wiem, bo przecież sama bym się nie porywała na takie zabiegi, bo oszaleć można. Czyli jakaś firma. Prawnik pewnie, tak?
05-16-2016, 07:53 PM
Może być jakiś prawnik, ale najlepiej też się w tym specjalizują kancelarie finansowe, która akurat się znają na rzeczy. Wiele z takich firm działa na terenie całego kraju i właśnie zajmują się rejestracją spółek, sprzedażą, kupnem, można im ufać.
05-16-2016, 10:00 PM
Czyli w takim razie już wiem, co mam robić. A możesz jeszcze opowiedzeć, jak dokładnie to u Ciebie wyglądało? Przynajmniej będę wiedziała, na co mam się przygotować.
05-16-2016, 11:40 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2017 09:59 PM przez patiotv.)
Jasne, zaraz Ci wszystko opowiem. Ja musiałem sprzedać swoją spółkę z o. o., bo wpadłem w problemy finansowe i musiałem szybko zdobyć gotówkę, a sprzedaż firmy to była jedyna opcja, jaka wchodziła w grę. Po prostu skontaktowałem się z firmą Ltd-solutions.pl, powiedziałem, że chcę sprzedać spółkę, oni znaleźli kupca od razu, więc spotkaliśmy się, podpisaliśmy wszystkie papiery, ja dostałem swoje pieniądze i tak właśnie moja spółka została sprzedana. To wszystko oczywiście w skrócie, ale to tak właśnie wygląda.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | accreoekiden.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS