Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tryb drzewa | Tryb normalny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak leczyć alkoholizm u kobiet – czy macie jakieś wskazówki?

05-16-2017, 03:26 PM
Moja sisotra jest alkoholiczką, która dodatkowo ma męża na wyczerpaniu i jeszcze dwójkę dzieci. Jej problemy zaczęły się w momencie, kiedy jej praca zaczęła ją przytłaczać i szukała sposobu na odstresowanie, a wiadomo… w domu dzieci i ciężko jest znaleźć chwilę dla siebie. Więc wieczorami zaczęła pijać wino. Tak od lampki do lampki w końcu zaczęła pić więcej. Szwagier próbował z nią rozmawiać, to się obruszała, więc zwracal się po pomoc do nas, to też potrafiła odstawić scenę, że jesteśmy przeciwko niej… Ale dość o tym… teraz najważniejsze jest, żeby jakoś ja z tego wyprowadzić. Polecicie coś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-16-2017, 04:19 PM
Tak. Najlepiej po prostu poślijcie ją na terapię alkoholową. Nie ma skuteczniejszego rozwiązania, niż to.
05-16-2017, 06:30 PM
A po co mają na nią jeszcze kasę wydawać? Alkohol pod klucz, konto w banku zablokować i niech się uczy, że bez alko też da się życie przeżyć.
05-16-2017, 07:39 PM
To nie jest tak łatwo. Jest wiele takich domowych „sposobów” na walkę z alkoholizmem, ale w robiąc to domowo, człowiek wystawia się na duże ryzyko – raz, że niepowodzenia, przez co może wystapić efekt jak przy jojo, albo też, co w ogóle straszne, prowadzenie detoksów domowymi sposobami, przez co naraża się zdrowie i życie takiej osoby. To jest najlepiej zrobić pod okiem fachowców, którzy podają specjalne kroplówki. A takich speców, którzy wiedza jak leczyć alkoholizm u kobiet znajdziesz tu: http://terapiakobieta.pl/jak-leczy-sie-a...izm-kobiet. Jest tam też mniej więcej opisane, jak takie leczenie wygląda.
05-16-2017, 08:09 PM
Zgadza się, ja sama byłam ich pacjentką, leczyłam się z alkoholizmu i przede wszystkim, co mogę o tym ośrodku powiedzieć, to przede wszystkim to, że są tam bardzo przyjazne warunki dla przebywających. Zawsze znajdowałam u swojego terapeuty zrozumienie, nigdy nie poczułam się potępiana (choć wiele osób postawiło kreskę na mnie).
05-16-2017, 08:54 PM
Niestety, tak często jest, że najbliżsi się odwracają od osób chorych, zamiast starać się im pomóc.
05-16-2017, 11:08 PM
Dzięki Wam za ten adres, spróbuję porozmawiać z siostrą i ją przekonać do leczenia.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | accreoekiden.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS