Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tryb drzewa | Tryb normalny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak działają panele słoneczne

06-08-2016, 12:30 PM
Witam mam nietypowe pytanie, ale jak działają panele? One przejmują energię słońca w jakiś sposób, potem zamieniają ją w prąd stały, a potem z tego co wiem inwerter zamienia go w prąd zmienny który możę już być przekazywany bezpośrednio do naszego domowej instalacji elektrycznej i mamy go w gniazdku?? Czy dobrze rozumuje?? Tak mi się wydaje, ale nigdy nie byłem dobry z fizyki hehe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2016, 01:39 PM
dokładnie bardzo dobrze rozumujesz
06-08-2016, 02:24 PM
wszystko się zgadza, bardzo dobrze to opisałeś tak w skrócie i uproszczeniu. przede wszystkim inwerter jest tu elementem od którego najwiecej zależy, musi on nie powodować żadnych strat, wtedy wszystko bedzie jak najbardziej si.
06-08-2016, 04:55 PM
widzę że w naszych rejonach nowoczesna fotowoltaika staje się coraz bardziej modna i to bardzo dobrze. trzeba korzystać z odnawialnycvh źródeł energii, więc póki słońce świeci to musi być dobrze spożytowana jego moc przez człowieka
06-08-2016, 07:15 PM
moc słonća kiedy się skończy, ale zpewością panele fotowoltaicne się do tego nie przyczynią Wink zawsze lepsze to niż opalanie domu węglem czy inne wynalazki szkodliwe dla środowiska. energia odnawialna i tak jest nadal za mało używana w Polsce
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | accreoekiden.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS