Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tryb drzewa | Tryb normalny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czym odkamieniać ekspres ciśnieniowy?

02-15-2017, 06:24 AM
Cześć! Zaważyłem że ekspres do kawy pracuje o wiele wolniej i głośniej. Ewidentnie ma jakby strasznie ciężko. Poszperałem troche w necie i znalazłem rózne porady ale najwyraźniej coś się zakamieniło i trzeba to przeczyścic. Co polecacie użyć w tym celu żeby nie zepsuć urządzenia no i nie wpłynąć na smak kawy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-15-2017, 09:10 AM
Woda z octem. Przepuścisz pare razy i zbierze cały kamień idealnie. Potem bedziesz musiał przepłukać go kilka razy czystą wodą ale to jest najlepsza opcja.
02-15-2017, 11:07 AM
Nie polecam, bo nawet po 20 przepędzeniach ekspresu czystą wodą kawa i tak pozostaje kwaśna. Wiem to ze swojego doświadczenia i szczerze żałuję że tak zrobiłem bo mozna było kupić odkamieniacz który usuwa zatory i sam się doskonale wypłukuje ale wolałem jakieś domowe metody stosowac i teraz mam tak ochydną kawę że aż sie nie chce rano wstawać.
02-15-2017, 11:40 AM
Współczuję, ja bez kawy bym nie ruszył. Powiedz gdzie taki dobry odkamieniacz można dostać i czy napewno on się wypłukuje i nie jest szkodliwy dla ludzi?
02-15-2017, 01:48 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2018 05:07 PM przez patiotv.)
No tak, jak zawse po fakcie, bo kolejnego dnia znalazłem tani sklep z renomowanymi odkamieniaczami: filtrosfera.pl/odkamieniacze Wszystkie są bardzo dobre, testowałem u siostry i pięknie wypłukał kamień, udrożnił wszystkie rurki, a nawet spieniacz do mleka. Wystarczy ze wszystko zrobisz zgodnie z prostym opisem na opakowaniu a bedzie okej. I tak nie jest to nawet w czesci tak czasochłonne jak ten ocet.
02-15-2017, 03:25 PM
Ja też stosowałam ocet no i rzeczywiście kawa była kwaśna ale jakoś w to nie wnikałam. Zawsze wszystko czyściłam octem, wiec nie zastanawiałam się czy kupić jakiś odkamieniacz. Dobrze było tu zajrzeć i troche poczytać o innych pomysłach bo już wiem czemu goście nie chcą kawy z tego ekspresu Tongue
02-15-2017, 04:16 PM
No to ich uraczyłaś kwaśną kawą Big Grin. Ale musieli być zdziwieni czym ty ich poisz Smile. Dziwne że nikt nie zapytał co to za kawa bo ja bym od razu zaczal drążyć, tylko że ja strasznie octu nie lubię i w ogóle kwaśnych rzeczy wiec jestem genetycznie zrażony do takich rzeczy.
02-15-2017, 07:11 PM
Co za wstyd... Kupie ten odkamieniacz bo w przyszlym tygodniu znow chcialam octem czyscic. Znów bym narobiła...
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | accreoekiden.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS