Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tryb drzewa | Tryb normalny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy alkomaty policyjne przechodzą kontrole?

05-12-2016, 10:47 AM
Miałem ostatnio spotkanie z patrolem policyjnym. Na szczęście kontrola okazała się tylko rutynowa i poza dmuchaniem w alkomat nic innego mi nie groziło. Stan trzeźwości był oczywiście odpowiedni, ale to tak na marginesie. Bardziej zastanawiam się nad, czy te urządzenia, których używa nasza policja są regularnie serwisowane. Może jakiś policjant się wypowie w tym temacie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2016, 12:28 PM
Skoro mnie wywołałeś no to się wypowiem. Od kilku lat jestem funkcjonariuszem drogówki i nasze badania są realizowane tylko poprzez odpowiednio skalibrowane alkomaty. To bardzo ważne, żeby sprzęt był zawsze sprawny. Osoba, która zostanie przyłapana na jeździe po wpływem alkoholu nie może mieć podstaw do tego, żeby takie badanie zakwestionować.
05-12-2016, 01:26 PM
Potwierdzam słowa kolegi policjanta. Ja co prawda nie jestem czynnym fynkcjonariuszem, ale mój mąż jest i często na ten temat rozmawiamy. Po kilkuset badaniach sprzęt musi być odpowiednio ustawiony, na co jest wydawane zaświadczenie. Dzięki temu kierowcy mogą być pewni, że zostali ocenieni prawidłowo.
05-12-2016, 04:06 PM
A ja tam twierdzę, że każdy kierowca, który zostanie przyłapany na jeździe po pijaku powinienen odpowiadać włąsnym mieniem, do zabrania samochodu włącznie.
05-12-2016, 05:32 PM
Kalibracji powinno się poddawać wszystkie urządzenia, nie tylko alkomaty dla policji. Obecnie takich urządzeń używa bardzo duża liczba osób, dlatego trzeba mieć pewność, że działają one prawidłowo. Bardzo dobre badania wykonuje dla posiadaczy alkomatów firma kalibrujemy.pl, która obsługuje praktycznie wszystkie urządzenia dostępne na rynku.
05-12-2016, 06:58 PM
Właśnie się zastanawiam nad zakupem takiego urządzenia. Często mam spotkania w terenie. Mimo, że są to spotkania biznesowe to czasami lampkę wina, czy koniaku trzeba z kontrahentem wypić. Bez urządzenia trudno ocenić swój stan trzeźwości.
05-12-2016, 07:08 PM
Jeśli chcesz kupić dobre urządzenie, to wybierz najlepszy sklep. Ten o którym pisze koleżanka jest największym sprzedawcą tego asortymentu.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | accreoekiden.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS